Aktualności

Kluby Sportowe i Stowarzyszenia z mojego okręgu wyborczego ze sporymi dofinansowaniami w ramach programu Klub 2021 – klub otrzymywały odpowiednio po 10 i 15 tysięcy złotych (w zależności od sekcji).

02/06/2021|

Gratuluję przedstawicielom klubów pozyskanych środków i już teraz, podobnie jak rok temu, zachęcam do wzięcia udziału w przyszłorocznej edycji. Moje biuro poselskie i wówczas okaże pomoc wszystkim zainteresowanym w wypełnianiu wniosków. Pełna lista wyników: https://www.gov.pl/.../rozstrzygniecie-naboru-wnioskow-na... [...]

Wczoraj w siedzibie Komendy Wojewódzkiej PSP w Katowicach wręczono 31 promes na zakup nowych samochodów ratowniczo – gaśniczych, które trafią do jednostek OSP.

01/06/2021|

Każde wsparcie dla strażaków ochotników jest niezbędne. Cieszę się jednak szczególnie z dwóch, przy których miałem osobisty udział, bowiem wsparcie trafiło również do OSP KSRG Gliwice-Brzezinka oraz OSP Toszek.

Podczas piątkowego posiedzenia Sejmu RP, przyjęliśmy nowelizację przepisów dot. kół gospodyń wiejskich.

31/05/2021|

Najważniejsze zmiany zakładają: Umożliwienie KGW pozyskiwania na swoją statutową działalność dofinansowania z innych źródeł np. z pieniędzy unijnych czy Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi. Przeniesienie kompetencji w zakresie pomocy udzielanej kołom gospodyń wiejskich od [...]

Podczas dzisiejszego posiedzenia Sejmu RP, powołaliśmy dr. Karola Nawrockiego na stanowisko prezesa IPN.

28/05/2021|

Pan Premier Piotr Glinski, opisywał kandydata wymieniając zmiany dokonane przez niego w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Opozycji przeszkadzała pamięć o św. Maksymilianie Kolbe, Rotmistrzu Pileckim! Zachęcam do obejrzenia i udostępnienia.

Moja opinia w piśmie adresowanym do Prezydenta Miasta Gliwice w sprawie obniżenia stawek dla restauratorów, za zajęcie pasa drogowego.

27/05/2021|

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta Gliwice, procedowana będzie uchwała w sprawie obniżenia stawek dla restauratorów, za zajęcie pasa drogowego. Po licznych spotkaniach i rozmowach z restauratorami wyraziłem swoją opinię w piśmie adresowanym do Prezydenta Miasta [...]