1 czerwca odbył się kolejny już bieg ulicami gminy Pilchowice im. ks. Konstantego Damrota. Symbolika biegu jest wyjątkowa, ponieważ upamiętnia ks. Damrota – duchownego, nauczyciela, pisarza i poety związanego z Pilchowicami. W tym roku bieg miał wyjątkowo szczególny charakter, bowiem nagrobek Konstantego Damrota został w ostatnim czasie odnowiony i zyskał piękny, historyczny kształt, o co zadbała Gmina Pilchowice.

Bieg dorosłych został poprzedzony biegami dla dzieci i młodzieży. W biegu głównym wzięli zaś udział wszyscy, którzy chcieli pokonać 5 km ulicami gminy Pilchowice. Z roku na rok bieg uliczny w Pilchowicach cieszy się rosnącą popularnością, co przekłada się także na większą ilość uczestników. W tym roku ze względu na spore zainteresowanie uczestników, zapisy zostały zamknięte już na kilka dni przed startem biegu.

Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom biegu, zwycięzcom, a także organizatorom, którzy kolejny raz stanęli na wysokości zadania i wzorowo wywiązali się z przygotowania tak wspaniałej imprezy sportowej.