Z perspektywy pracy poselskiej muszę przyznać, że mijający rok mimo trwającej pandemii był nie-zwykle intensywny. Rozpocząłem go oczywiście od ważnych posiedzeń Sejmu RP oraz spotkań z samorządowcami, działaczami, społecznikami, a także mieszkańcami w moim Biurze Poselskim. Tak przyjętą formułę kontynuowałem niemalże przez cały rok, bowiem to najlepsza forma bezpośredniego kontaktu.
Sporo w naszym okręgu działo się w zakresie służby zdrowia, inwestycji drogowych czy też rozwoju i perspektyw kolei na przyszłe lata – tu możemy być optymistami. Aspekt pandemii położył nacisk na dofinansowanie inwestycji i wszystkich niezbędnych instrumentów do walki z koronawirusem, które płynęły z rządu i ministerstw na rzecz samorządów. W ramach tarcz antykryzysowych dofinansowywano inwestycje gminne i powiatowe czy też zakup niezbędnego sprzętu medycznego itp. Cieszę się z dobrej współpracy przy wszystkich tych zagadnieniach z samorządowcami z powiatu gliwickiego, tarnogórskiego oraz Zabrza, Gliwic i Bytomia.
Jako wiceprzewodniczący Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii jestem niezwykle zadowolony z wdrożonych rozwiązań, które kolejny raz poprzez cyfrowy dostęp do dokumentów i rozwiązań technologicznych przyczyniły się do ich lepszej dostępności dla przeciętnego obywatela. Również jako Poseł okręgu gliwickiego, reprezentowałem nasze miasto i kopalnię Sośnica w Ministerstwie Aktywów Państwowych, gdzie toczyły się ważne rozmowy o przyszłości PGG.
Pamiętać będziemy także niezwykle ważne i historyczne zwycięstwo Prezydenta RP Andrzeja Dudy w wyborach, które odbyły się w cieniu pandemii. Zwycięstwo prezydenta w tak trudnym dla nas wszystkich momencie, świadczy o dobrze wykonanej pracy i dobrej współpracy prezydenta z rządem i posłami Zjednoczonej Prawicy. Wspomnieć przy tym należy, że projekt budżetu na rok 2021, nad którym miałem również przyjemność pracować, zakłada zachowanie wszystkich dotychczasowych forma wsparcia oraz utrzymanie wydatków inwestycyjnych na naprawdę zadowalajacym poziomie.
Życzę Państwu i sobie, by przyszły rok okazał się dla nas wszystkich lepszy pod względem trwającej pandemii. Niech będzie to okres, w którym powrócimy do funkcjonowania w rzeczywistości, którą kojarzymy sprzed pandemii COVID-19. Przyjmijcie Państwo moje najlepsze i najserdeczniejsze życzenia na 2021 rok. Wszelkiej pomyślności i realizacji planów, a także wytrwałości w postanowieniach noworocznych – wszystkiego dobrego.