Szanowni,
obserwując postępy prac i działań skutkujących inwestowaniem w rozbudowę i modernizację infrastruktury sportowej w Zabrzu, pozostaje mi tylko pogratulować przeprowadzonych inwestycji, a radość jest tym bardziej większa, bowiem jako Poseł na Sejm RP reprezentuję w parlamencie również Miasto Zabrze.
Władze samorządowe Zabrza wiedzą, że mieszkańcy chcą nowoczesnej infrastruktury, ponieważ to najlepsza inwestycja w przyszłość ich dzieci.
To przykłady kilku najważniejszych inwestycji:
– oddano do użytku nową salę gimnastyczną wybudowaną przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 8 w Grzybowicach,
– ruch na świeżym powietrzu można uprawiać m.in. w Zabrzu-Mikulczycach, gdzie na początku sierpnia oddano do użytku nowe boisko piłkarskie,
– w sierpniu tego roku została podpisana umowa na przebudowę nawierzchni hali widowiskowo-sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Matejki 6. To zadanie, realizowane w ramach programu ,,Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej- edycja 2019”, kosztować będzie 1 868 000 zł, z czego 807 700 zł stanowi dofinansowanie pozyskane z Ministerstwa Sportu.
– Pod koniec lipca na Arenie Zabrze podpisano umowę na wykonanie pełnowymiarowego boiska treningowego o podgrzewanej murawie wraz z oświetleniem. To wielka inwestycja, która będzie kosztować 4,5 mln zł, ale połowę tej kwoty stanowi dofinansowanie, które Zabrze pozyskało z Ministerstwa Sportu.
– Miasto pozyskało 3 miliony złotych dofinansowania na przebudowę byłego stadionu piłkarskiego klubu sportowego “Koksownik” przy ul. Rataja oraz budowę zadaszenia i zaplecza. Inwestycja przy III Liceum Ogólnokształcącym planowo ma się zakończyć pod koniec października 2021 roku.
Istotnych inwestycji jest oczywiście więcej, gdyż Zabrze pozyskało środki finansowe m.in. na wymianę nawierzchni z trawy syntetycznej boiska do piłki nożnej w Ośrodku Sportowo Rekreacyjnym „Walka”, a pamiętać należy również o tym, że trwa także wyposażanie sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Sportowych przy ul. Płaskowickiej 2, której budowa została ukończona w ostatnich miesiącach. Aktualnie instalowany jest specjalistyczny sprzęt gimnastyczny. Zakończenie dostawy i montażu ma, zgodnie z umową, nastąpić pod koniec października.
Gratuluję raz jeszcze!