Cieszę się niezwykle z dzisiejszej decyzji Rządu oraz Ministerstwa Sportu, dzięki której dla Zabrza przeznaczone zostaną łącznie ponad 3 miliony złotych na modernizacje infrastruktury sportowej.

Pozyskanie dofinansowania umożliwił Program ,,Sportowa Polska”. Ponad 2 miliony złotych zostaną przeznaczone na zadanie: ,,Przebudowa boiska piłkarskiego Klubu Górnik Zabrze przy ul. Olimpijskiej w Zabrzu” oraz prawie milion złotych dedykowany będzie realizacji innego zadania pn. ,,Przebudowa nawierzchni sportowej areny Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Matejki 6 w Zabrzu”.

Cieszę z tak dobrych decyzji, ponieważ jako poseł reprezentujący Zabrze, Gliwice, Bytom oraz powiaty gliwicki i tarnogórski, zawsze podkreślałem potrzebę rozwoju infrastruktury sportowej i rekreacyjnej w naszym regionie.

Inwestycję w infrastrukturę sportową, pozwolą także na to, by pojawiały się nowe talenty. Istotne jest także dzisiejsze wystąpienie Premiera Mateusza Morawieckiego, który wskazał, że inwestujemy w infrastrukturę sportową, aby te talenty się pojawiały, aby tworzyć jak najlepsze warunki do rozwoju. Premier wskazał także, że chcemy pomagać wyławiać perły i trenować przyszłe talenty, które są wśród nas, a poprzez tę infrastrukturę chcemy pomagać młodym zawodnikom, żeby wydobywali z siebie tę ekstramilę.